in english

Indoor Group Oy

Indoor Group Oy:n tilintarkastajana toimii:

KPMG Oy
Päävastuullisena tilintarkastajana
Esa Kailiala, KHT

Indoor Group -konsernille on muodostettu yhteisiä tukitoimintoja sisältävä organisaatio, joka palvelee konserniin kuuluvien kahden vähittäiskauppaketjun Askon ja Sotkan liiketoimintoja. Yhteisiä tukitoimintoja ovat tuotehallinta ja markkinointi, myymälä- ja ulkomaan toiminnat, talous ja hallinto sekä logistiikka.

Johto/Hallinto:
Toimitusjohtaja Pasi Kohmo
pasi.kohmo@indoorgroup.fi

Valikoima- ja ostojohtaja Kari Forssten
kari.forssten@indoorgroup.fi

Asko-ketju
Johtaja Mika Leiponen
mika.leiponen@asko.fi
puh. 010 385 0474

Sotka-ketju
Johtaja Martti Toivanen
martti.toivanen@sotka.fi
Puh. 010 385 8630

Talousjohtaja Kirsi Aro
kirsi.aro@indoorgroup.fi

Logistiikkapäällikkö Pasi Lähdemäki
pasi.lahdemaki@indoorgroup.fi

Johdon assistentti/tiedottaja Anu Järvinen-Soppi
anu.jarvinen-soppi@indoorgroup.fi
puh. 010 385 6658


Asko-ketju

Indoor Group Oy/Asko
Indoor Group Oy
PL 104
01301 Vantaa

Kotimaan toiminnot ja myymälät

Ketjujohtaja
Johtaja Mika Leiponen
mika.leiponen@asko.fi
puh. 010 385 5474

Aluejohto

Itä-Suomi
Aluejohtaja Risto Manninen
risto.manninen@asko.fi
puh. 010 385 8620


Länsi-Suomi
Aluejohtaja Ari Takala
ari.takala@asko.fi
puh. 010 385 8610

Markkinointi

Markkinointipäällikkö Liia Kivinen
liia.kivinen@asko.fi
Puh. 010 385 8624

 

Tuotehallinta

Hyllystöt, säilyttimet ja ruokahuonekalusteet
Tuotepäällikkö Jouni Eräkanto
jouni.erakanto@asko.fi
Puh. 010 385 6646

Verhoillut tuotteet sekä kesäkalusteet ja rottingit
Tuotepäällikkö Sami Markula
sami.markula@asko.fi
Puh. 010 385 6652

Patjat ja makuuhuonekalusteet
Tuotepäällikkö vt. Antti Hedlund
antti.hedlund@asko.fi
Puh. 010 385 8819

Matot, valaisimet, pientavarat, tekstiilit, peitteet ja tyynyt
Tuotepäällikkö Marko Ratia
marko.ratia@asko.fi
Puh. 010 385 8683

 


Sotka-ketju

Indoor Group Oy/Sotka
Indoor Group Oy
PL 104
01301 Vantaa

Kotimaan toiminnot ja myymälät

Ketjujohtaja
Johtaja Martti Toivanen
martti.toivanen@sotka.fi
Puh. 010 385 8630

Aluejohto

Keski-Suomi
Aluejohtaja Kari Kivistö
kari.kivisto@sotka.fi
Puh. 010 385 8601

Etelä-Suomi
Aluejohtaja vt. Harri Saarelma
harri.saarelma@sotka.fi
Puh. 010 385 6610

Pohjois-Suomi
Aluejohtaja Arto Pylkkänen
arto.pylkkanen@sotka.fi
Puh. 010 385 8602

Länsi-Suomi
Aluejohtaja Vesa Tahvanainen
vesa.tahvanainen@sotka.fi
Puh. 050 302 8820

Markkinointi

Markkinointipäällikkö Reijo Joensuu
reijo.joensuu@sotka.fi
Puh. 010 385 8636

 

Tuotehallinta

Verhoillut tuotteet
Tuotepäällikkö Satu Paajanen
satu.paajanen@sotka.fi
Puh. 010 385 6657

Hyllystöt, säilyttimet ja ruokahuonekalusteet
Tuotepäällikkö Miikka Heino
miikka.heino@sotka.fi
Puh. 010 385 6631

Kesäkalusteet ja matot
Tuotepäällikkö Anne Pajukallio
anne.pajukallio@sotka.fi
Puh. 010 385 8607

Patjat, peitteet,tyynyt ja makuuhuoneen kalusteet
Tuotepäällikkö Jari Paalijärvi
jari.paalijarvi@sotka.fi
Puh. 010 385 8654


 

© 2019 Indoor Group Oy